מעלות

[tabs style="1"] [tab title="פרטי התקשרות"]

שם הרכז: ארקדי פומרנץ

טלפון: 054-6899546

דוא"ל: arkadypomeranets@gmail.com

[/tab] [tab title="אודות"]

 

[/tab] [tab title="פעילות"]

ביקור שרת הקליטה בעיר מעלות

ביום 10/7/12 ביקרה שרת הקליטה  בעיר מעלות תרשיחא שבלב הגליל המערבי. לדבריה, התרשמה השרה  עד מאוד מהנוף המרהיב מכל עבר ומהמראה הכפרי של מעלות, זאת למרות היותה עיר המונה למעלה מ 23 אלף תושבים.

במהלך השנים התפתחה העיר בקצב מרשים הודות לקליטת העלייה מחבר העמים אשר הכפילה את מספר התושבים בעיר.
מעלות תרשיחא מצטיינת באיכות חיים גבוהה, במערכות חינוך חדשות, פיתוח כלכלי מתקדם וחיי קהילה עשירים.
לביקור שרת הקליטה התלווה סגן ומ"מ ראש העיר – ארקדי פומרנץ , המחזיק את תיק הקליטה בעיר.
את ביקורה פתחה השרה במפעל  "שמן מרוקאי" (MOROCCANOIL), מפעל מרשים שהצליח לפרוץ לשוק הבינלאומי. המפעל מתמחה בייצור ובשיווק מוצרי טיפוח לשיער ומשווק לעשרות מדינות. הסיבה לביקור במפעל זה בהיותו מפעל ציוני, המעסיק עשרות  עובדים עולים חדשים מוכשרים בכל הרבדים בארגון, כולל ניהול, ייצור,
שיווק ותפ"י. יחודו בכך שהעולים החדשים הנם ממדינות מגוונות: השרה פגשה עולים חדשים מהודו – בני המנשה, ארה"ב ומברית המועצות.
בהמשך ביקרה השרה לנדבר מרכז הצעירים, שמעניק שירותים לצעירי היישוב בתחומי השכלה גבוהה, הכשרות מקצועיות ותעסוקה. מי שהקים את המרכז באפריל 2005 היה המשרד לקליטת עליה. השרה התרשמה מהאווירה הלימודית, מהנכונות של הצוות המקסים לסייע לבאים בשערי המרכז לקבלת מידע ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה והכנסת האורחים הלבבית. במהלך הפגישה הפכה השרה את המפגש לשיחה אינטימית, לא פורמאלית ונפלאה בה לקחו חלק עולים חדשים ונציגי המקום. אחד מהעולים החדשים, יוצא חבר המדינות העצמאיות בירך את פעילותו של המרכז ושיתף שהמקום משמש צעירים כקרש קפיצה בחייהם. הוא קרא לנוכחים להמשיך ולפתח את המרכז ולהביא יזמות פרטית ואישית לידי מציאות.

[/tab] [/tabs]

 

 

 

כל הזכויות שמורות, ישראל ביתנו.